מודעות

חומוס ביתי לעומת חומוס תעשייתי

  חומוס הוא בעיני מאכל המייצג את הישראליות, ולכן הוא כבר נחשב ממש למאכל לאומי ישראלי.
  מה כל כך מיוחד במאכל הזה? למה כדאי להשקיע בחומוס ביתי מחומוסיה ופחות לקנות חומוס תעשייתי? אני אנסה לענות על השאלות הללו.

  אני אציג את עצמי קודם כל, שמי ברק, מחמס פעמיים-שלוש בשבוע בממוצע בחומוסיות, אבא שלי מכין לי חומוס בכל סופ"ש שאני בא, וכולם מכירים אותי כמר חומוס. לכן אני מרגיש את הייחוד של החומוס באופן הרבה יותר חזק מכל אחד אחר...

  אז למה חומוס זה ישראלי?


  חומוס הוא מאכל זול, ובוא נודה בזה, היהודים (ישראלים?) הם לא פראיירים.

  חומוס הוא מאכל צמחוני. אף בעל חיים לא נרצח בשביל שאני אהיה שבע. וזה כבר ערך מוסף מאוד חשוב (מאוד חשוב!) שיש כשאני בוחר מה לאכול. טבעונות וצמחונות בתקופה הזו נתפסת כטרנד תל אביבי, אבל זה הגיוני!

  יהודים מעדות המזרח שהגיעו לארץ הביאו איתם תרבות יותר עממית. חומוס אוכלים יד אחת עם פיתה, ויש שניה עם בצלמזלג. בקיצור, שכונה. בדיוק כמו הישראלים.

  חומוס הוא מאכל בריא בסך הכל. מה שפחות בריא זה השמן והפיתות (לכן אני מזמין בלי שמן ואוכל בממוצע פיתה אחת למנה).

  אבל למה חומוס ביתי עדיף? (או כזה מחומוסיה) כיום בחומוס תעשייתי יש בין 15-19 אחוז חומוס. כל השאר זה טחינהשמןמיםשוםחומרים משמרים ועוד... בחומוס שעושים בבית לא מוסיפים חומר משמר (שהרבה חושבים שיש קשר בינו לבין אחוזים גבוהים יותר לסרטן), ואחוז החומוס יכול להיות מעל 50 אחוז. העובדה שלא מוסיפים חומר משמר גם הופכת את החומוס הביתי לתקף עד 4 ימים (גג 5), בעוד שחומוס תעשייתי תקף מעל 3 שבועות... חומוס ביתי הוא הרבה יותר טעים, עולם אחר...

  המלצות איך לאכול להכין חומוס:

  1. לאכול עם הרבה בצל חי. גם בריא וגם לא משמין.
  2. לא לשים לימון! חומוסיות רבות שמות המון לימון, וזה הופך את החומוס לחומצי ומעצבן (לפחות לטעמי)
  3. להזמין בחומוסיה חומוס בלי שמן - לבריאים מבינינו..
  4. להגביל מראש את כמות הפיתות שאוכלים. הרי חומוס זה מאכל בריא בסך הכל, מה שלא ממש בריא זה הרבה שמן, והרבה פיתות. אני לדוגמה בחור גדול (מטר 90) מגביל את עצמי תמיד לעד פיתה וחצי ומזמין בלי שמן.

  בקיצור חברים, אני מקווה מאוד ששכנעתי את חלקכם קצת, ואם גרמתי לחיה אחת יותר לחיות אז אני מאושר יותר.
  אל תפסיקו לנגב! תודה על הקריאה

נסו גם: