מודעות

טיול ברמת הגולן

  חבל הגליל בצפון הארץ נחשב לאזור הפרובנס של ישראל. אזור של גבעות, יערות טבעיים ודונמים של כרמי זיתים עתיקים, מטעים וכרמים. הגליל מפורסם בשמן זית מעולה, בגבינות תוצרת בית, במסעדות כפריות מעולות ומעל לכל ביקבי הבוטיק הרבים ברמת הגולן.

   

  טיול בגליל לא יפסח כמובן גם על רמת הגולן, חבל ארץ מרתק שמספק אטרקציה לכל אחד ואחד. רמת הגולן, האזור הצפוני ההררי של ישראל, הוא אחד החלקים היפים ביותר והמטוילים ביותר של ישראל. באזור זה נופים מדהימים, שמורות טבע יפהפיות, אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים ואטרקציות לכל המשפחה.

  יש אנשים שמכנים את אזור רמת הגולן כ"טקסס הישראלית", בגלל הגודל והאופי שלו, ואילו אחרים רואים בו אתר שופע מקורות מים רעננים. יופיו של הגולן שובה לב עד כדי כך שחלק מהמבקרים חוזרים לכאן שוב ושוב כדי ליהנות מהמראות הייחודיים.

  הנוף מרמת הגולן הופך למדהים יותר ויותר ככל שמטפסים בהדרגה מהמישורים, כ-300 מטרים מעל לגובה פני הים בדרום הרמה ועד ל-1,200 מטרים בצפונה. הקצה המזרחי של אזור הרמה מנוקד בשרשרת של תילי געש, והגבול הדרומי והמערבי של הרמה מאופיין בצוקי בזלת שיורדים לבקעת הירדן, לכינרת ולנהר הירמוך.

  אתרים בגולן

  ברחבי רמת הגולן מפוזרים אתרים שמציעים מגוון רחב של פעילויות לתיירים ולמטיילים לאורך כל השנה. בחורף, נוהרים אוהבי הגלישה להר החרמון המכוסה בשלג כדי ליהנות מהתנאים המצוינים לסקי בשלג שנערם על הקרקע בנוף לבן וטהור. בקיץ, המטיילים יכולים ליהנות מטבילה ומשייט קייקים בזרמי הנחלים הרבים. באביב, המישורים מתכסים בפרחים בשלל צבעים, ובסתיו מושך מזג האוויר הנעים מטיילים רבים לפסוע בשבילי הדרכים.

  רמת הגולן מציעה חוויית בוקרים אותנטית למבקרים בחווה שבה מגדלים בקר וסוסים. והנאה מקטיף דובדבנים בשלים, פטל ופירות עונתיים אחרים שמציעים יישובים שונים בגולן למטיילים.

  חובבי הציפורים יכולים לצפות בנשרים שמקננים בצוקי גמלא ולראות את שרידי היישוב מהתקופה הכלקוליתית (לפני כ-5,500 שנים). ישנם במקום גם אתרי קבורה מלפני כ-4,000 שנים, עיר יהודית שגילה 2,000 שנים, מנזר עם כנסייה ביזנטית מלפני כ-1,500 שנים ועוד.

  יקב רמת הגולן

  ביקור ביקב רמת הגולן, אזור גידול היין בצפון הארץ, הוא דרך מהנה ומעניינת ללמוד מהמומחים על ייצור יין ולטעום ממבחר היינות המשובחים והמגוונים שמייצר יקב רמת הגולן עטור הפרסים.

  לכן, בנוסף לטיולי הליכה וביקור באתרים המעניינים ברחבי רמת הגולן, תוכלו להשלים את הביקור שלכם באזור על ידי ביקור ביקבי רמת הגולן. המבקרים ביקב מוזמנים להצטרף לסיור אינפורמטיבי מודרך ולראות במו עיניהם את שלבי הייצור של יין, לטעום מהיינות הזמינים ולבחון מקרוב את תצוגת היינות ביקב.

  תלוי במועד עריכת הטיול, אפשר לארגן טיול שיכלול צפייה בענבים שנקטפו (בדרך כלל מאמצע ספטמבר עד אמצע אוקטובר), ולאחר מכן לחזור ליקב ולראות כיצד נשפכים הענבים למיכלים ענקיים כדי לעבור את השלב הראשון בתהליך ייצור היין. הסיור המודרך יפגיש אתכם עם הטכנולוגיה החדישה והעדכנית שמסייעת היום לייצור יין ביקבי רמת הגולן.

   

  מאמר זה נכתב באדיבות ע"י יקב רמת הגולן


נסו גם: