מודעות

ירקות אורגניים

    בתקופה בה כולנו מייחלים לחיים בריאים יותר, נטולי חומרים משמרים, ריסוסים מזיקים, צבעי מאכל והורמונים, אנחנו נוטים לחפש מוצרי מזון איכותיים ולהכניס אותם לתפריט היומי. כידוע, המזונות הכי מלאים בריסוס, הם בדרך כלל הפירות והירקות, מאחר שהחקלאים חוששים שתיהרס להם התבואה, הם דואגים לרסס את חלקות האדמה ואת העצים, בכדי למנוע ממזיקים לפגוע בהם. בשנים האחרונות יש ביקוש גדול עבור ירקות אורגניים, ירקות טריים, נטולי ריסוס, חומרים משמרים, הורמונים ומזיקים אחרים. הירק גדל באופן טבעי וטעמו שונה באופן פלא מירק שגדל בחממה בה מרססים חומרים כימיים.

    ללא חומרים כימיים

    בכדי להפסיק לצרוך את אותם חומרים מסוכנים ורעילים ולעשות נזק לעצמנו ולילדנו, חשוב לעשות שינוי במהרה ולעבור לאורגני. ירקות אורגניים נמכרים בחלק קטן מהחנויות בישראל, הגידול של הירקות הללו הוא יותר יקר ומצריך הרבה יותר סובלנות ועבודה, אך לאחרונה ירקות אורגניים הפכו להיות פופולאריים בקרב משפחות רבות. בדרך כלל החקלאים עצמם מוכרים את המוצרים האורגניים ישירות ללקוח, או שהם מוכרים בכמויות סיטונאיות לירקניות שונות. קשה למצוא תוצרת חקלאית אורגנית מקורית, לכן ברגע שמוצאים אחת, חשוב להמשיך לרכוש ממנה באופן קבוע.

    כבר לא יקר

    בעבר ירקות אורגניים גרמו לצרכנים שלהם לשלם כסף רב בכל קניה, אך כיום מאחר ויש ביקוש גבוה, החקלאות האורגנית התפתחה והתפרשה ברחבי הארץ, לכן המחיר ירד בהתאם כתוצאה מהתחרות. יש לשים לב כי לעיתים המחירים של הירקות האורגניים נמוכים משאר הירקות, כתוצאה מתנאי מסחר בשוק הפירות והירקות. חשוב לזכור כי אכילה של ירקות אורגניים איננה רק טרנד חולף ואופנתי, אלא צעד מאוד חשוב בחקלאות הישראלית שמייחל לשינוי טוב עבור כולנו. אומנם במשך השנים אמרנו לילדנו כי לאכול פירות וירקות זה בריא, אך זה לא היה מדויק, מאחר ואוכל מרוסס בחומרים כימיים הוא בהחלט לא בריא. הירקות הנקיים מכל הרעלים מלאים בסיבים תזונתיים ומסייעים לגוף להתפתח ולשמור עליו חזק ויציב. מלבד ירקות אורגניים בחנויות האורגניות ניתן למצוא מבחר גדול של מוצרים אורגניים כגון אורז, פסטה, דגנים ומוצרים נוספים, שבאמצעותם נוכל לחיות חיים בריאים יותר.


נסו גם: