מודעות

מזון אורגני

    כבר בילדות נהגו לפאר את הירקות ולנסות להוכיח לנו כי הם טובים עבורנו ואם לא נאכל מהם, כנראה שיבוא השוטר. אומנם השוטר לא באמת הגיע, אך האמת שמאחורי הירקות והפירות במשק הרגיל אכן הגיעה והצליחה לזעזע רק מעטים. כיום, רוב האנשים עדיין צורכים ירקות ופירות מרוססים, מיאחר שהם לא מצליחים לראות את התועלת באופן מובהק, אלא באופן תיאורטי. כידוע, צריכה ממושכת של אוכל מרוסס בחומרי הדברה תגרום לתופעות לוואי, בעיות הורמונאליות, מחלות שונות וכדומה. אומנם הנזק לא נעשה בין לילה, אך הוא מתרחש בטווח הרחוק, מה שמאיים עלינו עם אותן רעות בגיל מבוגר יותר.

    מזון טבעי


    מזון אורגני הוא פיתרון לאותן תחלואות עתידיות שעלולות לפרוץ, כתוצאה מתזונה לקויה במשך שנים. בכדי לקבל את המזון שלנו כמה שיותר טבעי, בגידול אורגני עם אדמה נקייה, מים ושמש, חשוב לרכוש מזון אורגני ממשק אמין ובעל ניסיון של שנים. רבים אינם יודעים מה התועלת של מזון אורגני, בעודם מתהלכים בסופר עם ערימת קניות, עוברים ממחלקת המזון האורגני, מגלגלים עיניים למראה הפירות והירקות הקטנים ואינם מבינים מה פשר המחיר. מה שהם אינם יודעים הוא שאותם פירות וירקות שנמכרים עבורם במחלקה הסמוכה, הם פירות וירקות שהוזרקו להם הורמונים בכדי לזרז את קצב הגדילה וליצור פרי וירק יפים, גדולים ומרשימים, בכדי שירכשו אותם.

    שמירה על ערכים תזונתיים


    מזון אורגני מצליח לשמור על ערכים תזונתיים גבוהים, ויטמינים ומינרלים, מה שלא ניתן לאמור על מזון שרוסס בחומרי הדברה, מאחר שהאחרונים גורמים לכך שכל אותם אלמנטים חיוניים ימוזערו, לכדי אחוז מאוד קטן שלא יעיל לגוף האדם. כל עוד הפרי או הירק מלאים בחומרי הדברה שנספגים פנימה בנוסף להורמוני גדילה, הויטמינים הם כאין וכאפס לעומת החומרים הרעילים והמזיקים. נכון, אין זה פשוט לעשות מעבר כה חד מתרבות מלאה במזון לא בריא, לעבר אורח חיים בריא ששם דגש על אופן הגידול של כל מוצר. כיום השוק רווי בסוכרים מעובדים, שהילדים שלנו צורכים ללא הרף, אך חשוב לשים לכך סוף ולקדם מזון אורגני על סדר היום.


נסו גם: